kiemelt partnerek :   |  MLSZ.hu | foci24.com  |  nb1.hu |
regisztrált
2008. május 28. 17:02:27
A román kapus volt a főszereplő

2008. 05. 28.

Női válogatottunk szerdán Nagyváradon játszott Európa-bajnoki selejtezőt Románia együttesével. A mieink 2-1-es félidő után 3-1-es vereséget szenvedtek.

Vágó Attila Papp Eszter - Kanta Krisztina (Szetil Szilvia a 62. percben) , Tálosi Szabina, Sümegi Éva, Gál Tímea - Benkő Mónika (Fogl Katalin a 75. percben), Smuczer Angéla - Jakabfi Zsanett, Pádár Anita, Szekér Anita (Gáspár Cecília a 75. percben) - Nagy Anett összeállításban szerepeltette a csapatot, amely a 9. percben hátrányba került, ám Pádár Anita a 16. percben egyenlített. A félidő finisében ismét előnybe került a hazai gárda, de a második játékrész elején egyenlíthettünk volta. Az 55. percben Nagy Anettel szemben szabálytalankodott a románok kapusa a büntetőterületen belül, s bár a játékvezető megadta a tizenegyest, nem mutatott fel piros lapot az ellenfél kapusának - aki ki is védte Pádár lövését. Nem sikerült tehát az egyenlítés, sőt: a romok a 82. percben megszerezték harmadik góljukat is.

- Annak ellenére, hogy vereséget szenvedtünk, elégedett vagyok a játékosokkal, mert jól teljesítettek, most futballoztak legjobban a selejtezők során - mondta a meccs után Vágó Attila. - Mezőnyben is jobbak voltunk ellenfelünknél és helyzetet is többet dolgoztunk ki, ám sajnos ezeket nem sikerült értékesítenünk - nem véletlen hogy a román edző szerint kapusa volt a mezőny legjobbja. És ha már a kapusnál tartunk: a meccs fordulópontja volt, hogy a bíró nem állította ki őt a tizenegyes előtt, ha ezt megteszi, minden másként alakulhatott volna.

e-mailCsatlakozott:2008. április 13. 21:05:59
andrew
regisztrált
2008. május 26. 13:57:21
Legyőzhetjük a románokat

2008. 05. 26.

Női válogatottunk szerdán, Romával ellen vív Eb-selejtezőt, Aradon. Csapatunk vasárnap óta Szegeden készül a találkozóra, s kedden buszozik át Aradra. A mérkőzésre szerdán 15 órakor kerül sor, együttesünk tagjai a találkozó után indulnak is haza.

Vágó Attila szövetségi edző 19 játékost hívott meg a keretbe.

- Tavaly Debrecenben három-hármas döntetlent játszottunk Romániával, most úgy utazunk Aradra, hogy képesek vagyunk legyőzni ellenfelünket - nyilatkozta honlapunknak Vágó Attila. - Természetesen a meccs háromesélyes, de bízom a lehető legjobb eredmény elérésében.

A női válogatott kerete:

Papp Eszter (Viktória FC), Sipos Hajnalka (Győri ETO) - kapusok;

Kanta Krisztina, Szeitl Szilvia, Sümegi Éva, Szekér Anita, Benkő Mónika, Smuczer Angéla, Pádár Anita, Nagy Anett (mindannyian 1.FC Femina), Tálosi Szabina, Tóth Gabriella (Viktoria FC), Jakabfi Zsanett, Gál Tímea (MTK), Stefán Anita, Tóth I. Alexandra (Győri ETO), Fogl Katalin (UTE), Gáspár Cecília (Brno) - mezőnyjátékosok.

Kalózpapa
regisztrált
2008. május 25. 13:31:23
Köszönöm,bár a Főszerkesztő Úr is megtehette volna !

e-mailCsatlakozott:2007. február 12. 17:13:02
andrew
regisztrált
2008. május 25. 13:28:41
női válogatott kerete:

Papp Eszter (Viktória FC), Sipos Hajnalka(Győri Eto) - kapusok;

Benkő Mónika, Kanta Krisztina, Szeitl Szilvia, Sümegi Éva, Smuczer Angéla, Szekér Anita, Pádár Anita, Nagy Anett (valamennyien 1. FC Femina), Tálosi Szabina, Tóth Gabriella (Viktória FC), Tóth Alexandra, Stefán Anita (Győri ETO FC), Gál Tímea, Jakabfi Zsanett (MTK-Hungária FC), Fogl Katalin (Újpesti TE), Gáspár Cecília (1. FC Brno). mezőnyjátékosok !

fan.thomas írta:
elmondom neked, manó, hogyha azok a kislányok fiúk között fociznának, bizonyos korig köztük nőnének fel, simán ott lennének nemzetközi szinten -persze valahol ez is az mlsz felelőssége.

Egyetértek! Amíg nem javul itt a helyzet, addig ezt kéne szorgalmazni. Játszani a fiúk között! Amíg csak lehet!

honlape-mailCsatlakozott:2004. október 14. 07:08:45
andrew
regisztrált
2008. május 04. 10:12:05
Kalózpapa írta:
Tisztelt Kiskrapek!
Őn irta:"Az ön és más hasonló hozzászólások miatt meröen befolyásolják a mai válogatott helyzetét", erre kérdeztem rá!
Tudtommal az edzések finanszirozása ás a válogatott üzemeltetése az MLSZ feladata !
Milyen számon kérésről beszél ?
Az edzések finanszirozása és a válogatott üzemeltetése valóban az Mlsz feladata de látható,hogy ők igazából csak a kötelezőt fizetik azaz a meccsekre utaztatják a csapatot de felkészülési meccseket már nem kötnek le a csapatnak és az edzéseket sem fizetik már vagy csak nagyon keveset! Gondolom arra utalt Kiskrapek,hogy az nincsen megtiltva,hogy egy magánszemély bemenyjen az Mlsz-be és azt mondja mondjuk Kistelekinek,hogy leteszek x százezer ft-ot,hogy azt a női válogatott felkészülésére forditsák! Valóban nagyon nehéz helyzetben készült erre a meccsre a női válogatott,mint ahogy az u19 is igaz nekik legalább egy Osztrákok elleni felkésülési meccsett lekötött az Mlsz,igaz a Markó Edina által kitűzött céltól igy is elmaradtak! Mint ahogy az U17 sem kapott elegendő támogatást igy ők sem teljesitették az edzőnő által kitűzött célt a továbbjutást! Igazából azt már most látni lehetett,hogy a viszonylagos utánpótlássikerek nem sokat érnek felnöttszinten-ez nem edzőfüggő sajna-és amig ellenfeleink játékosai a következő években nagy fejlődésnek fognak indulni addig mi ebben csak reménykedni tudunk de ismerve a jelenlegi versenyeztetési lehetőségeket erre csak akkor van esély ha fiataljaink elszerződnek külföldre!

u.i:Végre megértük,hogy 5 edző elment egy válogatott meccsre! Külön jár a dicséret a női bizottsági tag Hevesi Tamásnak akinek bár kötelező lenne-ezért is van a helyén- majd minden meccsre kimenni amikor a válogatott itthon játszik erre mégis ritkán kerit sort! De most legalább megtette..

manó
regisztrált
2008. május 03. 23:41:51
Kalózpapa!

Örülök, h a lányok mindent megtettek. Ez azt jelenti, h nem kell szégyenkezniük. Bizzunk abban, h a Románok ellen egy jobb eredménnyel rukkolnak elő!

2008. május 03. 23:14:28
Fan.thomas!Menj fel a svédek honlapjára és ott minden kiderül !

Kalózpapa
regisztrált
2008. május 03. 23:03:03
Kedves Manó!
A lányok mindent megtettek!Valdano nem látta a mérkőzést !!

Fan.thomas!

Az igazság az, h hiába foglalkozunk a kislányokkal komolyabban (szerintem ezzel most sem lenne probléma), ha a körülmények , az MLSZ hozzáállása nem változik.

manó
regisztrált
2008. május 03. 22:43:30
Én nem vettem észre, h Kalózpapa számonkért volna bárkit is. Ha valaki elmondja a véleményét,( legyen az bárki) az miért baj? Hangnemében sem találtam még soha kivetni valót. Sajnos nem csak jó dolguk történnek velünk. Dughatjuk a fejünket a homokba, de attól semmi nem lesz jobb. Sőt!

Valdano irta, h ennyivel nem volt jobb a Svéd csapat, partiban voltunk velük. Én ugyan nem láttam a meccset, de 6 gól, az 6 gól. Nem kell szépiteni semmit. Ha a lányok minden tőlük telhetőt megtettek a pályán és ennyire futotta a tudásuk és erejük, akkor el kell fogadni, és még azt is mondom, h a jobbtól nem szégyen kikapni.
Ha viszont nem haltak meg a pályán, akkor dorgolás illeti őket. Ennyi csak. Legyünk mindig reálisak, mégha az igazság fáj is!

Tisztelt Kalózpapa !

Van egy kérdése amit nem értek.Ha nem tudja milyen a válogatott helyzete,akkor miért kritizálja.Bizonnyára észrevette,hogy ma Sz.fehérváron az ÉG és FÖLD játszott EB-SELEJTEZÖT. ÖN mint labdarugást segitő tudja, hogy Vágónak még fogalma sincs hol és mikor tud Románia előtt találkozni a lányokkal.SEGITSE HOZZÁ ŐKET az edzéshez.Finanszirozza meg az edzést.Akkor joggal kérhet bármit számon.

2008. május 03. 21:52:18
a mostani u19 néhány "öreggel" kiegészítve megütheti a nemzetközi szintet, de ahhoz kevesek az itthoni összetartások, gyakorlómeccsek, minél több nemzetközi edzőmérkőzésre van szükség. ez pedig mind pénz kérdése. de ha igazán őszinte akarok lenni, a mai 10-12 évesekből lehetnek a jövő Bárfy Ágnesei, Kern Editjei, stb., stb. ha most elkezdünk a kislányokkal komolyan foglalkozni, 8-10 év múlva talán vissakerülhetünk a nemzetközi vérkeringésbe, komolyabb szinten.

manó
regisztrált
2008. május 03. 21:39:51
Fan.thomas, lehet h félreértelek, de azt akartad mondani, h a mostani U-19-es játékosok nem ütik meg a mércét?
Ezt nem igazán értem. Saját korosztályukban igenis szép eredményeket értek el. Több olyat is, amit nem is vártunk.

Amúgy igen, nagyon oda kell figyelni a kisebbekre is! Talán ők elérhetik azt, amiről most az idősebbek csak álmodhatnak! De nem Ők tehetnek erről! Sokmindenről lemondva, áldozatokat hozva megtesznek minden tőlük telhetőt. Nem az ő saruk, h itt tart a mai női labdarúgás!
És igenis büszkék lehetünk, példát vehetünk róluk, h mindennek ellenére még csinálják!!!! Ha ők nem lennének, kissebbek sem lennének. Persze ez csak az én véleményem!

andrew
regisztrált
2008. május 03. 21:22:13
Manob egyetértek Veled de szeretnélek emlékeztetni arra,hogy Vágó Attila az a kapitány aki igenis odafigyel az u19-es tehetségekre is nem véletlen,hogy Tóth Alexandra,Jakabfi zsanett,Ferencsik Evelyn,Stefán Anita,Tálosi Szabina és még sorolhatnám a neveket rendszeresen kerettagok a válogatott meccseken és a többiek közül is többen résztvesznek sokszor a válogatott edzéseken is! Az U21-es válogatott létrehozása egyértelműen pénzkérdés nem tudom mekkora esély van erre amikor az Mlsz a felnőttcsapatra is alig akar áldozni..De ötletnek jó! Szóval én az optimizmusomat arra alapozom,hogy egyre több embert épit be a kapitány a fiatalok közül és az idősebbekkel kiegészülve ütöképes csapat kezd kialakulni! Persze csodát ne várjunk de előrelépést mindenképpen! Én hiszek a felnött női válogatott jővőjében és hiszem a kapitány jó uton jár!

Kalózpapa
regisztrált
2008. május 03. 21:21:00
Tisztelt Kiskrapek !
Örülök ,hogy megtisztelt a véleményével !Mint azt alább már irtam ,a lányok valóban mindent megtettek !Örülök hogy úgy látta ,a mai mérkőzés edzőpartnerségre utalt(sajnos )!
Az hogy én a megalázo vereségért szurkoltam visszautasitom ,hisz a véleményem bárki lett volna a kapitány, akkor sem usztuk volna meg !
Azért az érdekelne, milyen ma a válogatott helyzete,és én miként befolyásolom?
Az hogy ki a kapitány az Mlsz-re tartozik ,hogy elogadják ,vagy nem az a szurkolóra !

fan.thomas
regisztrált
2008. május 03. 21:16:42
sajnos én is úgy gondolom, hogy igenis az utánpótlásra kéne nagy hangsúlyt fektetni, mert a mostani kislányok lehetnek a jövő NAGYCSAPATA. mondogathatjuk, hogy a kiöregedő u19-esekkel kell erősíteni a válogatottat, de ugyanakkor az eddigi alapemberek kezdenek kikopni -ők még úgy-ahogy megütötték a nemzetközi szintet-, így pedig nagyjából ugyanott leszünk, mint eddig -sehol.

manó
regisztrált
2008. május 03. 21:04:00
Az idén nagyon sok játékos fog 'kiöregedni" az U-19-es csapatból. Ezek zöme szinte már 2-3 éve együtt játszik, gerincét adták, adják az U válogatottnak. Jó lenne figyelni rájuk, nem hagyni 'elveszni' őket. Félő, h csak keveseknek adatik meg, h egyből a nagyválogatottba kerüljenek, ezért tényleg jó lenne, amit már Markó Edina (mások is) felvetettek, h legyen egy U-21-es csapatunk is.
Igaz, az is felötlik bennem , h vajon minek, ha a mostani válogatott csapatok sem kapnak meg minden támogatást , ami ahhoz kellene, h előrébb tudjanak lépni.?
Szóval nem tudom, h ,mi lenne a megoldás, de talán erről kellene beszélni, ezért kellene tenni mindenkinek, akinek lehetősége, szava van a mai magyar labdarúgásban!
Mégvalami! A legfontosabb az lenne, ha a csapatok, játékosok, vezetők között meglenne az egyetértés, összetartás, nem lenne irigykedés, furkálódás, sértegetés, sértődöttség! Innen kellene elindulni!!!

Szerintem a MAGYAR lányok többet érdemelnének!!
És igenis a FIATALOKÉ a jövő!!
Természetesen , elismerésem az idősebb korosztálynak is jár!
Hajrá Magyar LÁnyok!

Kiskrapek
regisztrált
2008. május 03. 20:45:14
Tisztelt KALÓZPAPA !

Elnézést hogy megszólitom,de ezek az "ÉPITŐ"-jellegü kritikák előbbre viszik a mai helyzetben lévő NŐI-labdarugásunkat.Személyesen volt szerencsém látni a lányokat Svédországban is ,és más hekyszinen IS.Kimondhatom mint "szurkoló",hogy a lányok mérkőzésről mérkőzésre jobbak.Ezideig nem volt hozzászólásom ahol ön jótékonysági beszélgetést folytat,inkább megpróbáltam a lányoknak segiteni önzetlenül.de a mai napig birtam.A mai mérkőzés valóban edzőpartnerségre utal,de a lányok igazi szivvel-lélelekkel küzdöttek.
Szeretném megkérdezni,hogy mikor hajlandó elfogadni.hogy VÁGÓ ATTILA a szöv.kapitány ? A mai mérkőzés elejétől -mivel alkalmam volt látni -azon szurkolt,hogy megalázó legyen a vereség.Az ön és más hasonló hozzászólások miatt meröen befolyásolják a mai vállogatott helyzetét.
Szeretném megkérdezni ,miér nem segit a lányoknak?
Ezek a hozzászólások csak nagyobb ellentéteket hoznak.
Ha ön lelkismeretesen segiteni akar akkor kérem,hogy fogadja el a vállogatott stábját szivből-

Kalózpapa
regisztrált
2008. május 03. 20:27:10
Valdano írta:
Az Mlsz-nek meg többet illene áldoznia felnőtt csapatra is és minnél több felkészülési mérkőzést kéne lekötni rangos ellenfelek ellen.Ez a fejlődés záloga!

Szerintem meg az utánpótlásra !

Valdano
regisztrált
2008. május 03. 20:15:59
kb.2-öt! Pedig az nb1-es meccseken ezek a játékosok akik pályára léptek ütköznek a legjobban! Minden a klubbokban döl el ott nem kaptak ezek a játékosok megfelelő képzést igy nem váárható el semmi a nemzetközi porondon! Az Mlsz-nek meg többet illene áldoznia felnőtt csapatra is és minnél több felkészülési mérkőzést kéne lekötni rangos ellenfelek ellen.Ez a fejlődés záloga!

Csatlakozott:2008. május 03. 18:18:50
Kalózpapa
regisztrált
2008. május 03. 20:07:01
Taktikailag partiban voltunk ez igaz és a svédek gyorsabbak voltak de nem éreztem azt,hogy nagy különbség volt a mezőnyben a felek közt!

Szerinted ,hány saját kapukirúgást tudtunk megszerezni ?

andrew
regisztrált
2008. május 03. 19:43:10
Ha visszanézed régebbi beirásaimat én azt irtam max 7 pontot érhetünk el de már 5-el is beérném!

andrew
regisztrált
2008. május 03. 19:41:19
Nem mondott ilyet! Harmadik helyett mondott! Éppen most nézem z interjút amit az AndrewTv-nek adott a kapitány és abban harmadik helyett emlitett mert a legjobb harmadik rájátszást vivott volna a továbbjutásért!