képek
név: jelszó: regisztráció
· Női NBI: Femina, Viktória győzelem a nyitányon
2005. augusztus 13. 20:43:43  nyomtatási kép  cikk küldése

A női NBI első játéknapján két mérkőzés került megrendezésre, egy Rákospalotán, egy pedig Szombathelyen. Az MTK BL érdekeltségei miatt csak kedden játszik, a DVSC pedig szabadnapos volt.

Rákospalotán a Femina fogadta az újonc ASI gárdáját, s bár az angyalföldiek hosszú ideig becsülettel tartották magukat a vége kiütéses tizennégy gólos hazai győzelem lett.

A gólgyártást a tizenötödik percben kezdte meg a Femina, Paraoánu végzett el szabadrúgást, melyből Sümegi nyolc méterről a nagy visszatérő Bakó figyelő tekintete mellett a kapu jobb oldalába fejelt.
A következő hazai gólra a harmincötödik percig kellett várni, akkor az egyik új szerzemény Fogl zavarta meg a vendég védelmet, s vette be az angyalföldi kaput.
Bár kettő-nullig nagyon jól tartották magukat a piros-kékek, ezt követően nem volt megállás. A Femina a szünetig további négy gólt szerzett, végleg eldöntve ezzel a három pont sorsát. Sorrendben Pádár, Fogl, Sümegi és Sebestyén lőtték a gólokat, bár utóbbinál nagyot tévedett a játékvezető, hiszen a válogatott támadó gólját -szabad szemmel is jól látható- lesállás előzte meg.
Fordulást követően tovább folytatta a gólgyártást a hazai csapat, az akkorra már teljesen elfáradó újonccal szemben. A hatvanadik percben Fogl talált be ezzel már hét volt a különbség, de az igazi döfés csak az utolsó tíz percben következett be, amikor is a teljesen romokban heverő angyalföldiekkel már úgy játszott az idei év egyik bajnokesélyese, mint macska az egérrel. Ekkor hét gól is született, sorrendben Sebestyén, Pádár(3), Fogl, Heszberger (öngól) és ismét Pádár volt eredményes, így a Femina végeredményben tizennégy góllal verte az idei év egyik újoncát, mely győzelemre ugyan számítani lehetett, ám a gólkülönbség az első félidőben mutatott játék alapján meglepetést okozott a szurkolóknak.

Képek a Femina - ASI mérkőzésről itt...

A szombati nap másik összecsapásán a szombathelyi Viktóra fogadta a másik újonc csapatot, a Győrt, s a testvérvárosok csatájában a hazaiak bizonyultak jobbnak három-egy arányban.
A vezetést az első játékrészben Bauer révén a szombathelyiek szerezték meg, ám az ETO még a szünet előtt Tóth révén egyenlített.
Fordulást követően azonban Fenyvesi és Görög révén bebiztosították a győzelmet a hazaiak, s az azzal járó három pontot is. Így pillanatnyilag a Femina mögött második helyen állnak a vasiak a bajnokságban, de ne feledjük három csapat még nem kezdte el a bajnoki küzdelmeket az új szezonban...

Szentgyörgyi Ákos

A hozzászóláshoz regisztráció szükséges !

tanne
2005. augusztus 19. 14:03:43
Tök jó, hogy itt mindenki tökéletesen ért a játékvezetéshez,és 100%-ig biztos az állításának igazában....  És hogy ennyien még  vonalban is voltatok mindig!! Hát ez már tényleg nagy eltökéltségre utal... Gratulálok!!
csumi
2005. augusztus 19. 11:44:28

na, azért azt se felejtsd ki, Nick, hogy több olyan szitu volt, mikor lest fújt a bírónő, holott nem volt az...

Halmosi Béla
2005. augusztus 19. 10:52:23

Kedves Nick!

Szabad.

Nick E-mail küldése a hozzászólónak
2005. augusztus 19. 04:43:37
A tudósításba becsúszott ugyan néhány pontatlanság (az első gól már a 9. percben megvolt, és a hatalmas les a negyedik gól volt), de amúgy objektív. Feltűnő volt, és talán megér egy szót, hogy egyik csapat kispadján sem ült sem orvos, sem gyúró ... Szabad így mérközést egyáltalán elkezdeni az NB I-ben?
Zaza E-mail küldése a hozzászólónak
2005. augusztus 18. 14:01:06
Owen
xyí
2005. augusztus 16. 19:19:41

hali. nem mondjátok h a vasas 14-0ra kapott ki a femibnátol??? ez kicsit vicc vagy minek mondjam!! mindegy! hajrá vasas hajrá femina!!