képek
név: jelszó: regisztráció
· A Viktóriának sem okozott gondot az ASI legyőzése
2005. augusztus 21. 21:18:15  nyomtatási kép  cikk küldése

Ahogy várni lehetett, a bajnokaspiráns WHC-Viktória FC magabiztos játékkal diadalmaskodott az ASI ellen a fővárosi mérkőzésen.

Az angyalföldi klub a múlt heti 0-14-bel sokat tanult, a Femina elleni összecsapáshoz képest nem csupán az eredmény, hanem a játék is némileg kiegyenlítettebb volt a mérkőzés egyes szakaszaiban, mégha a 0-6 nem is ezt mutatja, mert végeredményben a szombathelyiek magabiztosan győzték le a piros-kékeket.

A Fóti úti Cérna pályára meglehetősen kevesen zarándokoltak ki, és akik végül is délutáni programnak a tavalyi ezüstérmes vendégjátékát választották azok nem csalódtak, mert színvonalas jó küzdelmet láthattak a két csapat általános produkciójához mérten legalábbis.

A két félidő első húsz percében még tartotta magát a hazai gárda, de amint a fáradtság jelei megjelentek a védőkön, elsősorban Fenyvesi Judit és Tóth Gabriella révén szinte percenként támadt zavar a hátsó sorokban, és kapufákban is bővelkedett az összecsapás, a sárga-kékek bátran és sokszor vállalkoztak távoli lövésekre, összesen ötször trafálták el a léceket a vasiak!

Képek a mérkőzésről itt...

A huszadik perc táján két gyors Fenyvesi gól után sokkal felszabadultabb lett a vendég gárda, amely időnként ugyan roppant lassan és körülményesen szőtte támadásait, de néhány egyéni megoldás és elsősorban a nagyobb koncentráltás miatt a fontos párharcokat rendre Markó Edina lányai nyerték meg.

A 25. percben Tóth Gabriella futotta le védőjét és Bakó mellett is elhúzva a labdát küldte a labdát az üres kapuba, a lefújás előtt pedig ugyanő csapott le Fenyvesi kapufája után az lassan reagáló Nagy Barbara mellett a játékszerre, és váltotta gólra az akciót.

A négygólos hátrány tudatában sok vesztenivalója már nem volt Steer Ferenc lányainak, akik a második játékrészre némileg aktívabban jöttek ki. Az addig csak elvétve a félpályán túlra kalandozó játékosok már bátran kezdtek akciókba, és időnként már veszélyeztették is Szvorda kapuját, de az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy lövésig nem igazán jutottak el.

A játékrész huszadik percéig ismét őrizte a kapuját a góltól az ASI, ekkor Tájmel húzott el a bal oldalon, majd önzetlenük középre passzolt, ahol az akciót kísérő Fenyvesi magányosan lőtt a léc alá. A vendégek "örökös" házi gólkirálya igencsak elemében volt a találkozón, mert ha jól számoltuk három kapufát is lőtt, az utolsó tíz percre tartogatott kettőt, a két kísérlet közé belefért még egy gól is, amely a 88. percben már a végeredményt is beállította, igaz ekkor már könnyebb dolga lehetett neki és csapattársainak is, ugyanis a 78. percben Kiss Beát második sárgája után leküldte a játékvezető a pályáról.

Angyalföldi Sportiskola - WHC Viktória FC 0-6 (0-4)