kiemelt partnerek :   |  MLSZ.hu | foci24.com  |  nb1.hu |  AndrewTV |
· Felsőházi rájátszás: Szegedi AK - Szuper SE Veszprém 5:6
2007. május 06. 21:08:48  nyomtatási kép  cikk küldése

Szakadó esőben vízilabda-eredmény született.

A rájátszás 8. fordulójában a Szegedi AK a Szuperinfó SE Veszprém csapatát fogadta. Az első körben, idegenben a szegediek nyertek, most megvolt a lehetősége a vendégeknek a visszavágásra.

A mérkőzés krónikája:

A Veszprém kezdte jobban a mérkőzést, hiszen a 9. és a 28. percben szerzett találataikkal 2-0-ra vezettek. A hazaiak csak a második bekapott gól után ébredtek föl. Ezt a 40. percben egy Sebestyén kapufa jelezte. A 43. percben Németh Tünde révén előbb szépített a Szeged (1-2), rá egy percre Sebestyén Bernadett találatával máris egalizálta az állást (2-2).

A második félidőben néha szakadó esőben játszottak a lányok, azonban nemcsak égi áldás, góleső is hullott. Az 53. percben ismét megszerezték a vezetést a veszprémiek (2-3). Alig öt perccel később Kakuszi Adrienn lőtte ki a 16-os sarkáról a hosszú felső sarkot (3-3). A 64. percben Németh Tünde újabb góljával már a Szegednél volt az előny (4-3). Nem örülhettek sokáig a hazaiak; egy perccel később egy jobb oldali távoli lövés után, kapushibának köszönhetően ismét egyenlő az állás (4-4). De még mindig nem volt vége! A 75. percben félpályáról!! jutott szabadrúgáshoz a Veszprém. A kapu elé ívelt labdára nem jött ki a szegedi kapus, így egy fejesgóllal újra a vendégeknél az előny (4-5). A 85. percben Kakuszi Adrienn lépett ki a védők közül és magabiztosan lőtte el az elvetődő kapus mellett a labdát (5-5). Már úgy gondolhattuk, megvan legalább a döntetlen. De nem! Egy újabb kapus hiba végleg eldöntötte a 3 pont sorsát. Zsók Filoména teljesen fölöslegesen indult ki egy labdáért, melyet a támadó játszi könnyedséggel emelt át fölötte (5-6).

A mérkőzés krónikájához hozzátartozik még, hogy a borzasztóan gyenge kapusteljesítményhez még katasztrofálisabb játékvezetői ténykedés is járult. Szeles Krisztina erélytelenül, gyengén, hihetetlenül sok hibával vezette a találkozót. Nem tudom, volt-e ellenőr a mérkőzésen? Nagyon remélem, hogy igen.

Szegedi AK - Szuperinfó SE 5-6 (2-2)

Góllövők: Németh Tünde 2, Kakuszi Adrienn 2, Sebestyén Bernadett, ill.

Nagy Hedvig 4, Zágor Bernadett, Pénzes Aletta

Szegedi AK: Zsók - Hethési, Zemencsik (Pásztor), Püski, Vékes, Zimányi (Boros), Beke, Sebestyén, Gavallér (Kovács), Kakuszi, Németh T.

Jók: a szegediek közül: Kakuszi Adrienn, Beke Adrienn, Németh Tünde

forrás: Vincze Attila

A hozzászóláshoz regisztráció szükséges !

fkata E-mail küldése a hozzászólónak
2007. május 07. 18:12:31
Kedves sosorry!

A játékvezetéssel sztem kicsit elfogult vagy! DE sztem ha kicsit belegondolsz igazat adsz nekünk. Igazad van, többet reméltünk a bíróktól, de ez annyiban merül ki, hogy vezesse le tisztességesen, odafigyeléssel és pártatlanul a mérkőzést! A pártatlanságra nem lehet panasz, de csak azért mert mindkét oldalra rengeteget tévedett! Szegénynek izomláza is lehet mára, mert annyit vonogatta a vállát 1-1 ítélete után, amiből egyértelműen kiderült ő se tudja mi történik a pályán. És ami a legidegesítőbb volt, hogy végigmulatta a meccset, állandóan ott ült a mosoly az arcán... És ezekkel az ítéletekkel, ezzel a magatartással olyan indulatokat keltett a pályán, a pályán kívül, hogy nem lehett tétlenül nézni! Sajnos (a mi szemszögünkből) az egészből most mi jöttünk ki vesztesen, de más eredmény esetén is megemlítettük volna az iszonyú játékvezetést.
Csak ennyit akartam, lezárom a témát!
u.i.: a veszprémi meccsen másik kapus védett, egészen pontosan én, most sérülés miatt nem lehettem a csapatban
sosorry E-mail küldése a hozzászólónak
2007. május 07. 13:34:37
Hát...nem gondolom, hogy a kapusteljesítmények miatt esett ennyi gól a tegnapi meccsen.Sokkal inkább a szakadó eső, a vizes fű miatt, ugyanis ilyenkor a védők is többet hibáznak, amit a csatárok kíméletlenül kihasználnak.Természetesen a kapusoknak is nehéz dolguk van és hibázhatnak, de ez minden meccsen benne van.Azt nem tudom, hogy a veszprémi meccsen is ez a kapus játszott-e a Szeged színeiben, de azt tudom, hogy azt a meccset a kapusnak köszönhették...
A játékvezetők pedig jól vezették a mérkőzést,jóllehet a hazaiak biztos többet reméltek tőle...