kiemelt partnerek :   |  MLSZ.hu | foci24.com  |  nb1.hu |
· MK, NB II, Futsal: teljes hétvégi (09.27-28.) összefoglaló
2008. október 01. 23:14:09  nyomtatási kép  cikk küldése

A Magyar Kupa 4 közé jutásért játszottak fordulatos meccset Taksonyban. A másodosztályú hazaiak egészen a 90. percig bíztak benne, hogy előnnyel utaznak majd a visszavágóra, ám az NB I-es Győri Dózsa nagy nehezen egyenlíteni tudott. A mérkőzés legjobbja a három gólt szerző taksonyi Szabó Boglárka volt.

TAKSONY-LANCAST SE - GYŐRI DÓZSA SE 3-3 (1-0)

Taksony, 100 néző. Vezette: Oláh G.

TAKSONY: Vincze A. - Barna, Schatz R., Dörömbözi R., Molnár J. (Bozsik B., 85. p.) - Kaszala (Kara Cs., 60. p.), Balló, Szabó B., Szabó Sz. - Megyes, Tóth Á. (Nánási, 70. p.). Edző: Dombó János.

GYŐRI DÓZSA: Fegyveres (Joó A., a szünetben) - Szűcs A., Szórádi, Szakács, Jakab P. - Pintér É., Tóközi, Jakab R., Csuti - Finta, Kopácsi. Edző: Vígh Zsolt.

Gólszerző: Szabó B. (3), ill. Jakab R. (2), Kopácsi.

Jó: Szabó B. (a mezőny legjobbja), Vincze A., Tóth Á., Dörömbözi R., ill. Jakab R., Kopácsi, Szórádi.

Dombó János: - Örök tanulság, hogy a mérkőzés nem kilencven percig, hanem a bíró végső sípszaváig tart. Gratulálok a csapatomnak!

Vígh Zsolt: - "Tartalékosan", idegenben jó eredménynek számít a döntetlen.

NB II

6. FORDULÓ

KELETI CSOPORT

Csepel FC - Nyíregyháza Spartacus FC 7-0 (3-0). Gólszerző: Csík N. (3), Szabó I. (2, mindkettőt 11-esből), Baranyai Sz., Győri N.

Nyíregyháza Kölyök SC - XII. Ker. Hegyvidék SE-Radisson Travel 3-2 (1-1). Gólszerző: Boros E. (2), Szennai A., ill. Papp É., Nagy N.

Gyulai Amazonok - Szegedi AK 3-1 (1-1). Gólszerző: Molnárné (3, egyet 11-esből), ill. Papp É., Nagy N.

Az Újpesti TE szabadnapos volt.

NYUGATI CSOPORT

Soproni FAC - Veszprém-Gizella 4-1 (1-0). Gólszerző: Farkasi D. (2), Tömördi R., Szőke Z., ill. Varga T.

Fészek Csempebolt NFK - Dorogi Egyetértés SE-SAME 3-2 (2-0). Gólszerző: Peith G. (2), Varga SZ.,. ill. Papp P., Újfalusi R.

Bonyhád-Völgység NSE - Pécsi MFC 2-2 (0-1). Gólszerző: Ganczer H., Ferbert A., ill. Molnár B., Nagy L.

A Taksony-Lancast SE szabadnapos volt.

FUTSAL NB I

1. FORDULÓ

DUNAVARSÁNY-HELLOTEL-HEFA-ÜLLŐ - SKORPIÓ-SALGÓTARJÁN 15-2 (5-0)

Üllő. Vezette: Perepatics L., Márton Zs. (Kovács P.)

ÜLLŐ: Sipos H. - Belkó É., Baják V., Virág M., Méry R. Cserék: Szabó I., Matusek M., Bökk K., Maglódi R. Edző: B. Nagy Zoltán.

SKORPIÓ: Vargáné - Gáspár M., Szklenár K., Farkas Zs., Fehér V. Cserék: Tóth E., Gál V. Sz., Rezes B., Pásztorné. Edző: Pusnik Zoltán.

Gólszerző: Méry R. (4), Bökk K. (4), Belkó É. (2), Baják V. (2), Szabó I. (2), Maglódi R., ill. Fehér V. (2).

Jó: Méry R., Belkó É., Bökk K., Szabó I., Baják V., ill. Farkas Zs.

B. Nagy Zoltán: - Tartottunk a mérkőzéstől, mert - úgy érzem -, még nem álltunk össze eléggé. A hetedik percben elért első gólunkig csak küszködtünk, de a szünet után már zsinórban alakítottuk ki a helyzeteket a szimpatikus vendégek kapuja előtt, amelyből tízszer is eredményesek voltunk. A második játékrészben nyújtott teljesítményünk alapján a rúgott góljaink száma akár kettessel is kezdődhetett volna, de több, jobbnál jobb helyzetet is elpuskáztunk.

Pusnik Zoltán: - Súlyos vereségünk ellenére azt gondolom, lehetett volna keresnivalónk Üllőn, de legalábbis szebb lett volna az eredmény, amennyiben a mérkőzés elején adódó három százszázalékos helyzetünket értékesítjük. A folytatásban fegyelmezetlenségek sorát követtük el, a hajrában pedig végleg feladtuk a találkozót. Gratulálok ellenfelünknek, mi megpróbálunk felállni a padlóról, dolgozunk tovább, s bízunk a szebb folytatásban!

TOLNA-MÖZS NLE - MISKOLCI SZABADIDŐKÖZPONT-VÉNUSZ 4-3 (1-2)

Tolna. Vezette: Bese Z., Pallai G.

TOLNA: Blesz N. - Hodován E, Simon B., Varga A., Hepp A. Cserék: Kovács A., Radó Sz., Godvár K., Nagy L., Kós K. Edző: Folk György.

MISKOLC: Pozsgai M. - Molnár R., Szőke Zs., Balovics R., Füredi A. Cserék: Kovács A., Imre J., Váradi C., Végh E. Játékos-edző: Kovács Alíz.

Gólszerző: Hodován E. (4), ill. Kovács A. (2), Végh E.

Jó: Hodován E., Blesz N., Varga A., ill. Pozsgai M., Molnár R., Kovács A.

Folk György: - Nagyon nagy taktikai csata folyt a játéktéren, de sok technikai hibával. Úgy érzem, egy kimagasló egyéni teljesítmény döntötte el az összecsapás végkimenetelét. Csapatunk mind a négy gólját Hodován Edit szerezte. El kell ismernünk, a Miskolcnak is sok helyzete adódott, sőt büntetőt is hibáztak.

Juhász Viktor, a Miskolc elnöke: - Kiegyenlített erők küzdelméből a szerencsésebb csapat került ki győztesen. Ziccereket és hatméterest is hibáztunk. A döntetlen igazságosabb lett volna.

SALGÓTARJÁNI VADMACSKÁK - VESTA-CITY LINE K ÉS 3S 2-12 (0-7)

Salgótarján. Vezette: Mohácsi B., Marcsok J. (Baranyi D.)

SALGÓTARJÁNI VADMACSKÁK: Rusz Bianka - Bogár N., Molnár A., Bérczesi E., Hrecska V. Cserék: Kadlót A., Bárnai M., Farkas D., Schneiker L., Nagy Zs., Kiss E., Paragi I. Edző: Hornyák János.

VESTA: Rácz A. - Máté A., Fekete N., Schumi D., Schumi M. Cserék: Ádám M., Csáti K., Sebestyén K. Edző: Mészáros Gizella.

Gólszerző: Hrecska V. (2), ill. Schumi M. (5), Csáti K. (4), Fekete N. (2), Ádám M.

Sárga lap: Ádám M., Schumi D.

Jó: Kadlót A., Molnár A., ill. Csáti K., Schumi D., Schumi M., Sebestyén K.

Hornyák János: - Idény eleji formában játszottunk, ráadásul különösen az első félidőben roppant balszerencsések is voltunk. A második játékrészben már mind támadásban, mind pedig védekezésben jobb teljesítményt nyújtottak a lányok, ekkor a két gól mellett jó néhány helyzetünk is adódott. Összességében megérdemelt vendégsiker született, egyértelműen kidomborodott ellenfelünk nagyobb tudása. Gratulálok a Vesta győzelméhez!

Mészáros Gizella: - Szimpatikus, fiatal csapat ellen, közepes teljesítménnyel szereztük meg a győzelmet.

UNIVERZUM - SOMAFONE-KISKUNFÉLEGYHÁZA HTK 11-3 (5-1)

Csömör. Vezette: Moldván I., Janitz G. (Molnár P.)

UNIVERZUM: Oláh E. - Szekér A., Üveges K., Gál T., Körmöczi I. Cserék: Ferenczi A., E. Kovacseva, Molnár-Sáska I., Faigl Zs., Almási É. Edző: Tóth Ferenc.

KISKUNFÉLEGYHÁZA: Kovács K. - Rosta E., Zentai A., Rátkai O., Bagdi Cs. Cserék: Bali C., Kiss A., Szabó N., Zsadányi Sz., Ficsor M. Edző: Nagy Ferenc.

Gólszerző: Üveges K. (3), Körmöczi I. (3), Gál T. (2), Ferenczi A., E. Kovacseva, Molnár-Sáska I., ill. Bagdi Cs. (3).

Jó: Körmöczi I., Gál T., Ferenczi A., ill. Kovács K., Ficsor M., Bagdi Cs.

Tóth Ferenc: - Tehetséges csapat ellen idény eleji formában játszva is megérdemelten nyertünk.

Nagy Ferenc: - Az elmúlt évi bajnok és az újonc küzdelméből a kiváló képességű, rutinosabb és több tapasztalattal rendelkező hazai csapat megérdemelten győzött.

(A mérkőzésről készült felvételek megtekinthetők honlapunkon a "KÉPEK" között.)

Összeállította: B. Nagy Zoltán (Nemzeti Sport)

A hozzászóláshoz regisztráció szükséges !