kiemelt partnerek :   |  MLSZ.hu | foci24.com  |  nb1.hu |
· Női NB I, NB II, Futsal: teljes hétvégi (10.04-05.) összefoglaló
2008. október 07. 18:00:05  nyomtatási kép  cikk küldése

A 8. forduló rangadóját a Salgótarjáni úton vívták, ahol az első két helyezett játszott egymással. A százszázalékos Szombathely a szezonban közel hétszáz perce nem kapott gólt, ám MTK Nagy Ágnes és Méry Rita révén bevetette Szvorda Melinda kapuját. A Viktória mostani győzelmével jelentős előnyre tett szert üldözőivel szemben. Bár az első félidő végén még az FTC vezetett 2-0-ra Rákospalotán, de a bajnok Femina a szünet után remek játékkal nyolc gólt szerzett a zöld-fehérek ellen és magabiztos diadalt aratott.

NŐI NB I

8. FORDULÓ

MTK HUNGÁRIA FC - VIKTÓRIA FC-SZOMBATHELY 2-4 (0-3)

Salgótarjáni út, 200 néző. Vezette: Mocsári T.

MTK: Szőcs - Szabó I. (Vadas, 57. p.), Kátai (Ács, 54. p.), Gál T., Békefi - Jakabfi, Radics (Jakus, 65. p.), Brunda, Schumi M., Nagy Á. - Méry. Edző: Turtóczki Sándor.

SZOMBATHELY: Szvorda - Tóth E., Tálosi, Horváth N., Marsai (Borbély, 61. p.) - Megyeri, Rácz Zs., Papp D. (Pas, a szünetben), Szarvas (Fenyvesi, 75. p.) - Szuh, Tóth G. Edző: Markó Edina.

Gólszerző: Nagy Á., Méry, ill. Tóth G. (3, egyet 11-esből), Tálosi.

Sárga lap: Szabó I., Békefi, ill. Tóth G., Megyeri

Kiállítva: Tóth G. (89. p.) - a második sárga lap után.

Jó: Gál T., Méry, ill. Tóth E., Rácz Zs., Tóth G.

Turtóczki Sándor: - Az első félidőben két érthető és egy érthetetlen gól (jogtalan tizenegyest ítélt a játékvezető a Szombathelynek) eldöntötte a mérkőzést. A második játékrészben nyújtott játékunk csak a szépségtapaszra volt elegendő.

Markó Edina: - Bár a végére elfáradtunk, amely természetesen elfogadható a válogatott mérkőzések miatt, így egy kicsit izgalmas lett a vége, de összességében magabiztosan nyertünk.

GYŐRI DÓZSA SE - GYŐRI ETO FC 2-0 (1-0)

Győr, 200 néző. Vezette: Szeles K.

GYŐRI DÓZSA: Bősze - Kovács A. (Faltusz, 25. p.), Szórádi, Szűcs A., Jakab P. - Pintér É., Tóközi, Jakab R., Csuti - Finta, Kopácsi. Edző: Vígh Zsolt.

GYŐRI ETO: Rothmeisel - Beke, Tell Zs., Stefán, Ferencsik - Horváth L. (Varga D., 60. p.), Kopcsa, Tóth A., Horváth E. - Csörnyei, Sipos L. Edző: Siska Attila.

Gólszerző: Pintér É., Kopácsi. Sárga lap: Jakab P., Szűcs A., Kopácsi, ill. Stefán, Horváth E., Sipos L. Jó: Pintér É., Szűcs A., Jakab R., ill. Stefán, Ferencsik.

Vígh Zsolt: - Nagyon örülünk a győzelemnek. A bajnokság elején pechesen elveszített pontok talán kezdenek "visszajönni".

1. FC FEMINA '93 - FERENCVÁROS 8-2 (0-2)

Széchenyi tér, 100 néző. Vezette: Lovász L.

FEMINA: Kövesi - Kanta (Lengyel, 85. p.), Szeitl, Gleich, Pincze - Váradi (Borhi, a szünetben), Benkő, Balogh H. (Ködmön, 55. p.), Krisztin - Pádár, Szlovák. Edző: Kiss László.

FTC: Németh J. - Gál A., Fülep, Rudán, Kucsera - Szabó A., Krenács, Hegedűs N., Víg V. (Solymos, 60. p.) - Fábián D. (Varga Sz., 78. p.), Zágor. Edző: Hevesi Tamás.

Gólszerző: Pádár (3, egyet 11-esből), Krisztin (2), Benkő, Szlovák, Kanta, ill. Víg V., Szabó A.

Sárga lap: Gál A.

Kiállítva: Gál A. (65. p.) - a második sárga lap után.

Jó: Kanta, Szlovák, Krisztin, ill. Szabó A.

Kiss László: - Személy szerint nekem jobban tetszett a második félidő.

NAGYKUTAS-FILINGER TRANS - PÉCSI VSK 3-0 (0-0)

Nagykutas, 100 néző. Vezette: Laki Gy.

NAGYKUTAS: Kiss E. - Tóth A., Varga P. (Bedő, a szünetben), Pete, Tölgyesi - Soproni, Horváth K., Vörös, Vincze B. (Nagy T., 55. p.) - Nagy H. (Gáspár K., 80. p.), Végh R. Edző: Péter Zoltán.

PVSK: Varga B. - Patocskai, Iván, Pupos, Jáhn - Török K., Csaba O., Hunyadi, Wágenhoffer - Erdélyi, Kovács M. Edző: Csaba Ferenc.

Gólszerző: Tóth A., Nagy H., Horváth K.

Sárga lap: Nagy H., ill. Kovács M., Pupos, Patocskai

Jó: Tóth A., Tölgyesi, Soproni, ill. Varga B., Pupos

Péter Zoltán: - Nagyon sok helyzetet hagytunk, de az utolsó tíz percben felőröltük az ellenfelet.

Csaba Ferenc: - A nyolcvanadik percig, nulla-nulláig lehetőségeink voltak, amelyeket nem tudtunk kihasználni. Utána fejben már nem koncentráltunk eléggé, s a hajrára számomra megmagyarázhatatlan okokból összeroppant a csapat.

(A bajnokság állása, az eddigi eredmények, a sorsolás és a teljes góllövőlista is megtekinthető honlapunkon.)

NŐI NB II

8. FORDULÓ

KELETI CSOPORT

Újpesti TE - Csepel FC 4-1 (2-1). Gólszerző: Fogl K. (2), Trencsányi K., Gyökeres Á., ill. Csík N.

Szegedi AK - XII. Ker. Hegyvidék SE-Radisson Travel 2-4 (1-1). Gólszerző: Vékes V., Zimányi-Kovács A. (11-esből), ill. Farkas M. (11-esből), Nagy N., Kiss K., Molnár D.

Nyíregyháza Spartacus FC - Gyulai Amazonok 0-1 (0-0). Gólszerző: Kurunczi R.

A Nyíregyháza Kölyök SC szabadnapos volt.

NYUGATI CSOPORT

Dorogi Egyetértés SE-SAME - Soproni FAC 0-3 (0-2). Gólszerző: Tömördi R. (2, egyet 11-esből), Szőke Z.

Veszprém-Gizella - Taksony-Lancast SE 1-4 (0-2). Gólszerző: Varga K., ill. Kara Cs. (2), Szabó B., Megyes Á.

Pécsi MFC - Fészek Csempebolt NFK 13-0 (7-0). Gólszerző: Nagy L. (3), Godvár K. (3), Hodován E. (3), Varga A. (2), Görföl B., Bálint B.

A Bonyhád-Völgység NSE szabadnapos volt.

NŐI FUTSAL NB I

2. FORDULÓ

MISKOLCI SZABADIDŐKÖZPONT-VÉNUSZ - UNIVERZUM 5-3 (4-1)

Miskolc. Vezette: Pápai Z., Nagy R.

MISKOLC: Pozsgai M. -Molnár R., Szőke Zs., Füredi A., Balovics R. Cserék: Kovács A., Csepregi G., Végh E., Imre J., Lengyel Zs., Váradi C., Katona B. Játékos-edző: Kovács Alíz.

UNIVERZUM: Oláh E. - Főfai T., Körmöczi I., Szekér A., Üveges K. Cserék: Ferenczi A., E. Kovacseva, Ganczer H., Molnár-Sáska I., Faigl Zs., Ferbert A. Edző: Tóth Ferenc.

Gólszerző: Balovics R., Molnár R.,, Füredi A., Szőke Zs., Kovács A., ill. Főfai T. (2), Ferenczi A.

Jó: az egész hazai csapat, ill. Főfai T.

Kovács Alíz: - Megérdemelt győzelmet arattunk a bajnokcsapat ellen. Igazi csapatként játszottunk, ez volt a sikerünk titka. Ezen a mérkőzésen még nem igazán mertük alkalmazni azokat a taktikai elemeket, amelyeket edzéseken gyakorolunk, hiszen nagyon jó csapat volt az ellenfelünk. Kiemelném Molnár Réka és Szőke Zsuzsa játékát, akik kimagasló teljesítményt nyújtottak. Külön öröm, hogy hároméves fennállásunk óta először sikerült legyőznünk az Univerzumot. Gratulálok a lányoknak, hiszen nagyon sokat dolgoztunk ezért az eredményért, amelyet elértünk!

Tóth Ferenc: - A miskolci csapat hazai pályán minden támogatást megkapott, ettől függetlenül, ha az igazi formánkat tudtuk volna hozni, simán megnyerhettük volna a mérkőzést.

Összeállította: B. Nagy Zoltán (Nemzeti Sport)

A hozzászóláshoz regisztráció szükséges !

allergiás E-mail küldése a hozzászólónak
2008. október 08. 12:58:25
jó lenne megismerni a nem nyilatkozók véleményét.Kivel szúrnak ki...átgondolták??
Vénusz E-mail küldése a hozzászólónak
2008. október 07. 23:00:55

A Miskolc - Univerzum nyilatkozathoz:

Hmm... egy másik weboldalon mintha kicsit mást olvastam volna Tóth Feritől és a mérkőzés utáni beszélgetés is inkább a másik véleményt tükrözte. Visszanézve a mérkőzést talán 1 bedobással és 1 szöglettel több tévedés volt az Univerzum kárára. Mindenesetre érdekes a változás. A félidei eredmény 4:2 volt.