kiemelt partnerek :   |  MLSZ.hu | foci24.com  |  nb1.hu |
· NB I, NB II, Futsal: teljes hétvégi (11.15-16.) összefoglaló
2008. november 19. 21:25:59  nyomtatási kép  cikk küldése

Az elmúlt években még rangadónak számított egy Femina - Szombathely mérkőzés. A bajnok rákospalotaiak jelenleg az utolsó előttiek, és a hétvégén az aranyérem-várományos Szombathelyt fogadták, összecsapásuk nem hozott gólt. A 13. forduló legnagyobb meglepetése Nagykutason született, ahol az újonc hazaiak Végh Renáta góljával legyőzték az esélyesebb, 2. helyen álló MTK Hungáriát.

NB I

13. FORDULÓ

1. FC FEMINA '93 - VIKTÓRIA FC-SZOMBATHELY 0-0

Széchenyi tér, 100 néző. Vezette: Bánki Gy.

FEMINA: Mátra - Kanta, Szeitl, Gleich, Pincze - Váradi, Benkő, Borhi, Balogh H., Lengyel (Derzsi, 82. p.) - Pádár. Edző: Kiss László.

SZOMBATHELY: Szvorda (Papp E., a szünetben) - Kovács E. (Borbély, 71. p.), Tálosi, Horváth N., Tóth E. - Megyeri, Rácz Zs., Papp D., Szarvas - Szuh (Pas, 80. p.), Marsai. Edző: Markó Edina.

Sárga lap: Borhi, Lengyel, ill. Kovács E.

Jó: Pádár, Szeitl, Gleich, Lengyel, ill. Tálosi, Tóth E., Rácz Zs.

Markó Edina: - Küzdelmes mérkőzésen ennyi volt ma bennünk. Nem voltak hatékonyak a támadásaink. Több futómennyiség kellett volna, hogy eredményesek legyünk, de az egy pont is több mint a nulla.

GYŐRI ETO FC - PÉCSI VSK 10-0 (5-0)

Győr, 100 néző. Vezette: Németh R.

GYŐRI ETO: Rothmeisel - Csonka, Beke, Tell Zs., Ferencsik - Horváth L., Tóth A. (Palánki, 60. p.), Csörnyei, Horváth E. - Sipos L., Varga D. Edző: Siska Attila.

PVSK: Varga B. - Kovács M., Iván, Pupos, Patocskai - Beck (Fébert, 72. p.), Török K., Csaba O., Erdélyi (Hargitai, 58. p.) - Hunyadi A., Jáhn. Edző: Csaba Ferenc.

Gólszerző: Ferencsik (3, egyet 11-esből), Sipos L. (3), Csonka, Csörnyei, Varga D., Horváth E.

Sárga lap: Csonka, ill. Pupos

Jó: Csonka, Ferencsik, Csörnyei, Horváth E., Sipos L., ill. Hunyadi A.

Csaba Ferenc: - Sajnálom, hogy sok gólt kaptunk. Ekkorra különbség azért nem volt a két csapat között. Megint bebizonyosodott, hogy fegyelmezetlen játékunkkal minden ellenfelet fel tudunk támasztani. Egyszer már magunkat kellene...

GYŐRI DÓZSA SE - FERENCVÁROS 1-2 (0-1)

Győr, 250 néző. Vezette: Kulcsár K.

GYŐRI DÓZSA: Bősze - Szűcs A., Szórádi, Burányi, Jakab P. - Pintér É., Tóközi, Jakab R., Csuti - Finta, Kopácsi. Edző: Vígh Zsolt.

FTC: Németh J. - Gál A., Fülep, Demeter, Kucsera - Szabó A., Krenács (Víg V., 40. p.), Rudán (Fábián D., 55. p.), Zágor - Deli, Dörömbözi Cs. Edző: Hevesi Tamás

Gólszerző: Jakab P., ill. Rudán, Dörömbözi Cs.

Sárga lap: Jakab P., ill. Gál A.

Jó: Tóközi, Jakab R., Szórádi, ill. Demeter, Rudán, Dörömbözi Cs., Zágor.

Vígh Zsolt: - Csak annak lehet bűntudata, akinek van lelkiismerete...

NAGYKUTAS-FILINGER TRANS - MTK HUNGÁRIA FC 1-0 (1-0)

Nagykutas, 200 néző. Vezette: Laki Gy.

NAGYKUTAS: Kiss E. - Varga P., Tóth A., Soproni, Pete - Horváth K., Tölgyesi, Vincze B. (Bedő, 85. p.), Vörös V. (Boda P., 67. p.) - Nagy H., Végh R. (László, 89. p.). Edző: Péter Zoltán.

MTK: Szőcs - Ács, Méry, Gál T., Békefi (Hegyi, 60. p.) - Jakabfi, Szabó I., Szabó Zs., Jakus (Brunda, a szünetben) - Schumi M., Vesszős (Tatai, 80. p.). Edző: Turtóczki Sándor.

Gólszerző: Végh R.

Sárga lap: Gál T., Schumi M.

Jó: Vincze B., Tóth A., Végh R., ill. Gál T.

Péter Zoltán: - Ezt a győzelmünknek az NB II-ből felkerült csapat edzőjének, Halász Lászlónak ajánljuk születésnapja alkalmából.

Turtóczki Sándor: - Gratulálok a Nagykutasnak a győzelemhez! Ami mellettük szól: a hazai pálya, a játékvezetés és a mindenáron való győzni akarás. Mellettünk viszont nem szólt semmi.

(A bajnokság állása, az eddigi eredmények, a sorsolás és a teljes góllövőlista is megtekinthető honlapunkon.)

NB II

13. FORDULÓ

KELETI CSOPORT

Szegedi AK - Gyulai Amazonok 1-4 (0-2). Gólszerző: Miklós G., ill. Molnár Á., Papp L., Fülöp D., Kertai K.

XII. Ker. Hegyvidék SE-Radisson Travel - Nyíregyháza Kölyök SC 5-1 (2-1). Gólszerző: Nagy N. (4), Kiss K., ill. Boros E.

Az Újpesti TE szabadnapos volt.

NYUGATI CSOPORT

Pécsi MFC - Bonyhád-Völgység NSE 2-1 (1-0). Gólszerző: Nagy L., Hodován E., ill. Forray T.

Dorogi Egyetértés SE-SAME - Fészek Csempebolt NFK 1-2 (0-0). Gólszerző: Holicskáné, ill. Peith G., Hujber A.

Veszprém-Gizella - Soproni FAC 3-1 (2-1). Gólszerző: Sándor Z. (2), Varga K., ill. Maráz V.

A Taksony-Lancast SE szabadnapos volt.

FUTSAL NB I

4. FORDULÓ

VESTA-CITY LINE K ÉS 3S - SOMAFONE-KISKUNFÉLEGYHÁZA 7-4 (5-1)

Fáy utca, Vasas-csarnok. Vezette: B. Nagy Z.

VESTA: Vincze A. - Schumi D., Fekete N., Radics Á., Schatz R. Cserék: Rácz A., Máté A., Csáti K., Ádám M., Nagy Á., Sebestyén K. Edző: Mészáros Gizella.

KISKUNFÉLEGYHÁZA: Ficsór M. - Rosta E., Rátkai O., Zentai A., Bagdi Cs. Cserék: Zsadányi Sz., Bali C., Kiss A., Szabó N. Edző: Nagy Ferenc.

Gólszerző: Fekete N. (2), Nagy Á. (2), Rácz A., Csáti K., Radics Á., ill. Bagdi Cs. (3), Zentai A.

Sárga lap: Máté A.

Jó: Vincze A., Csáti K., Fekete N., Nagy Á., ill. Bagdi Cs., Rosta E., Kiss A.

Mészáros Gizella: - Jó játékvezetés mellett megérdemelt győzelmet arattunk.

Nagy Ferenc: - A rutinos csapat ellen bátran felvettük a küzdelmet. Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, amelyekből az első félidőben csak egyet tudtunk értékesíteni. A második félidőt viszont megnyertük. Haladunk tovább a megkezdett úton. Annak ellenére, hogy nem hivatalos bírók voltak a meccsen, ilyen korrekt, hozzáértő játékvezetéssel az elmúlt időszakban még egyszer sem találkoztam. Remélem, hogy a továbbiakban is ilyen játékvezetést tapasztalunk majd a bajnokijaikon.

Jó húsz perces késéssel kezdődött a női NB I-ben, a 4. fordulóból elhalasztott Vesta-City Line K és 3S - Somafone-Kiskunfélegyháza mérkőzés Angyalföldön, a Vasas-csarnokban. A találkozóra ugyanis nem érkeztek meg a bírók, így a két csapat közös megegyezése alapján a DTE-Hellotel-Üllő edzője, B. Nagy Zoltán szükség-játékvezetőként egyedül fújta a sípot az összecsapáson.

Élénk iramban kezdődött a találkozó, a vendégek nem vonultak sündisznóállásba, így az első perctől kezdve izgalmas volt a derbi. A Kiskunfélegyháza a 3. percig jól tartotta magát, ekkor Fekete Nikolett megszerezte a vezetést a hazaiaknak, majd újabb 3 perc elteltével Nagy Ágnes növelte a Vesta előnyét.

A 8. percben Máté Adél kézzel ért a labdához a büntetőterületen belül, a jogos hatméterest Bagdi Csilla értékesítette (2-1).

A szépítés felhozta a vendégeket, többször is százszázalékos helyzetet alakítottak ki a Vesta kapuja előtt, de a parádésan védő Vincze Anikó eszén egyszer sem tudtak túljárni. Amennyiben nem véd ilyen jól a hazai kapus, bizony több góllal is elhúzhatott volna a Kiskunfélegyháza. A viszonylag hosszú gólcsendet a 15. percben Csáti Katalin törte meg, majd ezután Radics Ágnes és Nagy Ágnes is a kapuba talált, így 5-1-re elhúztak a házigazdák.

Időközben egy újabb kezezés (Rácz Adrienn volt az "elkövető", s mivel a vestások részéről ez már a 6. szabálytalanság volt, így kisbüntetőhöz jutottak a kiskunfélegyháziak, de Bagdi Csilla a kapu mellé lőtte a 10 méterest.

A szünet után egy remek teljesítménnyel előrukkoló vendégcsapat futott ki a pályára, a hazaiak talán kissé elkényelmeskedtek a magabiztos vezetésük tudatában, így Bagdi Csilla és Zentai Adrienn révén 5-3-ra feljöttek a Bács-Kiskun megyeiek. Ekkor "megijedt" a Vesta és a Fekete Nikolett és Rácz Adrienn találata után egy jó iramú, izgalmas meccsen alakult ki a 7-4-es Vesta-siker.

A hozzászóláshoz regisztráció szükséges !