kiemelt partnerek :   |  MLSZ.hu | foci24.com  |  nb1.hu |
· NB I, NB II, Futsal: teljes hétvégi (11.22-23.) összefoglaló
2008. november 29. 10:57:47  nyomtatási kép  cikk küldése

Már a 6. percben megszerezte a vezetést a Győri Dózsa az első félidőben gyengén teljesítő MTK ellen. A szünet után azonban feljavultak a fővárosiak, és Méry Rita két góljának köszönhetően otthon tartották a három pontot. A Szombathely, a Femina és a Ferencváros is papírforma-győzelmet aratott soros ellenfelével szemben.

NB I

14. FORDULÓ

MTK HUNGÁRIA FC - GYŐRI DÓZSA SE 2-1 (0-1)

Kövér Lajos u., 100 néző. Vezette: Gelb T.

MTK: Szőcs - Ács, Kátai (Komlós, 73. p.), Gál T., Békefi (Vesszős, a szünetben) - Jakabfi, Radics (Laky, 79. p.), Szabó Zs., Brunda - Méry, Schumi M. Edző: Turtóczki Sándor.

GYŐRI DÓZSA: Bősze - Szűcs A., Szórádi, Burányi, Jakab P. - Pintér É., Tóközi, Jakab R., Csuti - Finta, Kopácsi. Edző: Vígh Zsolt.

Gólszerző: Méry (2), ill. Tóközi.

Jó: Gál T., Szabó Zs., Brunda, Méry, ill. Tóközi, Jakab R.

Turtóczki Sándor: - Az NB I talán legrutinosabb csapatával, amely a védekezést kitűnően megszervezte és kontrákból is veszélyes volt az első félidőben nem tudtunk mit kezdeni. A második játékrészben néhány játékosom teljesítménye feljavult, bátrabb támadójátékot nyújtottunk, ennek eredményeképpen rúgtunk két gólt, amely elég volt a győzelemhez.

Vígh Zsolt: - Ismét küzdelmes mérkőzést vívtunk az MTK-val. Úgy érzem, korrekt őszt zártunk, tavasszal megyünk tovább!

FERENCVÁROS - GYŐRI ETO FC 2-1 (2-0)

Üllői út, 100 néző. Vezette: Csák J.

FTC: Németh J. - Sütőné, Fülep, Demeter, Kucsera - Zágor, Hegedűs N. (Víg V., 75. p.), Rudán, Szabó A. (Fábián D., 60. p.) - Deli, Dörömbözi Cs. Edző: Hevesi Tamás.

GYŐRI ETO: Rothmeisel - Csonka, Tell Zs., Beke, Varga D. - Horváth L., Tóth A., Ferencsik, Rauch (Szilfai, 66. p.) - Csörnyei, Sipos L. Edző: Siska Attila.

Gólszerző: Dörömbözi Cs., Zágor, ill. Horváth L.

Jó: Zágor, Demeter, Dörömbözi Cs., Kucsera, ill. Ferencsik, Csörnyei.

(Az FTC edzője, Hevesi Tamás és a Győri ETO edzője, Siska Attila nem kíván a www.noilabdarugas.hu honlapnak nyilatkozni.)

VIKTÓRIA FC-SZOMBATHELY - NAGYKUTAS-FILINGER TRANS 4-0 (4-0)

Szombathely, 150 néző. Vezette: Bazsó F.

SZOMBATHELY: Papp E. - Kovács E., Tálosi, Horváth N., Tóth E. - Papp D. (Pas, 65. p.), Rácz Zs., Megyeri, Szuh - Szarvas (Fenyvesi, a szünetben), Marsai (Borbély, 57. p.). Edző: Markó Edina.

NAGYKUTAS: Kiss E. - Varga P. (Nagy T., a szünetben), Tóth A., Soproni K., Pete (Boda P., 85. p.) - Horváth K., Tölgyesi, Vincze B. (Gáspár K., 85. p.), Vörös V. - Nagy H., Végh R. Edző: Péter Zoltán.

Gólszerző: Szuh (3), Megyeri.

Jó: Tóth E., Horváth N., Kovács E., Szuh, ill. Soproni K.

Markó Edina: - Fontos volt, hogy ezt a három pontot megszerezzük, és megnyugtató, kilenc pontos előnnyel tudjuk a tavaszt elkezdeni.

Péter Zoltán: - Sajnos túlságosan tiszteltük ellenfelünket, emellett úgy érzem, korán megnyugtatott bennünket a negyedik hely. Gratulálok a csapatnak a féléves teljesítményhez, a vezetőségnek pedig köszönöm a nyugodt munkát!

PÉCSI VSK - 1. FC FEMINA '93 0-5 (0-3)

Pécs, 100 néző. Vezette: Barka T.

PVSK: Varga B. - Patocskai, Iván, Pupos, Kovács M. - Török K., Beck (Erdélyi D., a szünetben), Csaba O., Wágenhoffer - Jáhn, Hunyadi A. Edző: Csaba Ferenc.

FEMINA: Mátra - Kanta, Szeitl, Gleich, Pincze - Váradi (Derzsi, 70. p.), Borhi, Balogh H., Benkő, Lengyel (Nagy Sz., 80. p.) - Pádár. Edző: Kiss László.

Gólszerző: Pádár (4), Szeitl.

Jó: Pupos, ill. Pádár (a mezőny legjobbja), Szeitl, Gleich, Balogh H

Csaba Ferenc: - A mérkőzés színvonalára jellemző volt az egész őszi teljesítményünk.

(A bajnokság állása, az eddigi eredmények, a sorsolás és a teljes góllövőlista is megtekinthető honlapunkon.)

NB II

KELETI CSOPORT

5. FORDULÓ

Az elmaradt Szegedi AK - Csepel FC mérkőzés 3 pontját, 3-0-s gólkülönbséggel a hazaiak javára igazolták.

14. FORDULÓ

Gyulai Amazonok - Nyíregyháza Spartacus FC 3-1 (1-1). Gólszerző: Fülöp D., Molnár Á. I., Molnárné, ill. Tar Cs.

XII. Ker. Hegyvidék SE-Radisson Travel - Szegedi AK 4-2 (2-0). Gólszerző: Külüs Zs., Kiss K., Nagy N., Heszberger D., ill. Vékes V., Hódi Zs.

A Nyíregyháza Kölyök SC szabadnapos volt.

NYUGATI CSOPORT

Fészek Csempebolt NFK - Pécsi MFC 0-7 (0-2). Gólszerző: Hodován E. (3), Nagy L. (3), Bálint B.

Taksony-Lancast SE - Veszprém-Gizella 12-2 (4-1). Gólszerző: Kara Cs. (4), Szabó Sz. (3), Megyes Á. (3, egyet 11-esből), Szabó B. (2), ill. Varga K., Sándor Z.

A Soproni FAC - Dorogi Egyetértés SE-SAME mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt.

A Bonyhád-Völgység NSE szabadnapos volt.

FUTSAL NB I

6. FORDULÓ

VESTA-CITY LINE K ÉS 3S - UNIVERZUM 0-6 (0-4)

Fáy u. Vezette: Vámos T., Rózsa N.

VESTA: Vincze A. - Schumi D., Máté A., Nagy Á., Fekete N. Cserék: Csáti K., Rácz A., Ádám M., Brunda K., Schumi M., Schatz R. Edző: Mészáros Gizella.

UNIVERZUM: Almási É. - Ferenczi A., Szekér A., Körmöczi I., Gál T. Cserék: Oláh E., Üveges K., Molnár-Sáska I., Ganczer H., Faigl Zs., Ferbert A. Edző: Tóth Ferenc.

Gólszerző: Ferenczi A. (2), Üveges K., Szekér A., Ganczer H., Ferbert A.

Sárga lap: Schumi D.

Jó: Vincze A., ill. Almási É., Ferenczi A., Szekér A., Körmöczi I., Gál T., Üveges K., Ganczer H.

Mészáros Gizella: - Azt gondolom, hogyha reggelig játszunk, akkor sem rúgunk gólt. Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez!

Tóth Ferenc: - Ismét egy játszó csapat ellen jó mérkőzést vívtunk. Ellenfelünknek nem volt szerencséje, egyébként nagyon jó csapatnak tartom őket. Kezdjük megtalálni a formánkat, remélem, ez kitart a bajnokság végéig.

DTE-HELLOTEL-HEFA-ÜLLŐ - MISKOLCI SZABADIDŐKÖZPONT-VÉNUSZ 7-4 (3-1)

Üllő. Vezette: Moldván I., Csorba Cs. (Kovács P.)

ÜLLŐ: Sipos H. - Baják V., Belkó É., Szabó I., Bökk K. Cserék: Méry R., Hegyi Sz., Tollár E. Edző: B. Nagy Zoltán.

MISKOLC: Pozsgai M. - Molnár R., Kovács A., Csepregi G., Végh E. Cserék: Szőke Zs., Imre J., Lengyel Zs., Füredi A., Katona B. Edző: Kozák Attila.

Gólszerző: Bökk K. (3), Méry R. (3), Baják V., ill. Csepregi G. (2), Kovács A. (2).

Sárga lap: Méry R.

Jó: az egész hazai csapat, ill. Csepregi G.

B. Nagy Zoltán: - Bár a hatodik percben hátrányba kerültünk, a csapat maximális hozzáállással, egymásért küzdve fordítani tudott, és a lefújásig nem is engedte ki a kezéből a győzelmet. Minden játékosom remekül teljesített, igazi csapatmunka volt ez a diadal. Mostani sikerünk azt jelenti, hogy tavasszal még Gödöllőn, míg ősszel Üllőn valamennyi hazai meccsünket megnyertük, így százszázalékos az otthoni mérlegünk, s ehhez mindenkinek gratulálok! Bár még egy meccsünk december hetedikén a sereghajtó salgótarjániak ellen hátravan, ennek ellenére eldőlt, hogy a dobogó valamelyik fokáról várhatjuk majd a januári, ,,tavaszi" folytatást. Külön köszönet Dienes Andrásnak, hogy Üllőn nagyszerű körülményeket teremtett az őszi mérkőzéseinkhez!

Kovács Aliz: - Több, mint egy órás késéssel kezdődött a mérkőzés, amit mi türelmesen kivártunk. Mivel mi 15 perccel később kaptunk öltözőt, mint a hazai csapat, így mire mi kijöttünk a pályára, ellenfelünk már kezdeni szeretett volna. A játékvezetőknek köszönhetően azonban elegendő időnk volt a bemelegítésre. Ezen a mérkőzésen legalább 4 gólt ajándékoztunk az üllőieknek. Sajnos az egyik játékosunk sérülésénél is góllal büntetett az ellenfél. Mindenesetre vereségünk leginkább a védelmi hibáknak és a rossz helyzetkihasználásunknak volt köszönhető.

VILLÁRPI-PLUSZ-TOLNA-MÖZS - SOMAFONE-KISKUNFÉLEGYHÁZA 3-8 (2-2).

Tolna. Vezette: Szerényi O., Nagy M. (Bányai T.)

TOLNA: Blesz N. - Hodován E., Varga A., Kovács A., Hepp A. Cserék: Trencsényi B., Radó Sz., Mecseki Á. Edző: Folk György.

KISKUNFÉLEGYHÁZA: Ficsor M. - Rosta E., Zentai A., Bagdi Cs., Rátkai O. Cserék: Zsadányi Sz., Bali C., Szabó N. Edző: Nagy Ferenc.

Gólszerző: Varga A., Kovács A., Trencsényi B., ill. Rosta E. (3), Zentai A. (2), Bagdi Cs. (2), Szabó N.

Jó: Blesz N., Hepp A., Kovács A., ill. az egész vendégcsapat.

Folk György: - A vereségben közrejátszott, hogy két meghatározó játékosunk, Simon Boglárka eltiltás, míg Godvár Katalin műtét miatt nem játszott, valamint Hepp Andrea edzés nélkül vállalta a mérkőzést, aki munkahelyi elfoglaltsága miatt utoljára szerepelt az együttesben. A pályán lévő meghatározó játékosaink formán kívül játszottak. Az ellenfél rendkívül taktikusan, felkészülten és jól szervezetten futballozott, és megérdemelte a győzelmet. A gólkülönbséget túlzottnak érzem, amelyben közrejátszott Blesz Nikolett kapusunk sérülése is.

Nagy Ferenc: - Sportszerű mérkőzésen (összesen öt szabálytalanság volt) egy gyors, kombinatív játékot játszó Tolna ellen sikerült megszereznünk a győzelmet. A taktikai fegyelem meghozta a várt sikert.

SKORPIÓ SE-SALGÓTARJÁN - SALGÓTARJÁNI VADMACSKÁK 7-0 (4-0)

Salgótarján. Vezette: Mohácsi L., Marcsok J.

SKORPIÓ SE-SALGÓTARJÁN: Vargáné - Tóth F., Gáspár M., Farkas Zs., Fehér V. Cserék: Gál V. Sz., Szklenár K., Pásztorné. Edző: Pusnik Zoltán.

SALGÓTARJÁNI VADMACSKÁK: Rusz Bianka - Bogár N., Bárnai M., Hrecska V., Bérczesi E. Cserék: Kadlót A., Molnár A., Nagy Zs., Lehoczki A., Szép V., Paragi I., Bakos B. Edző: Hornyák János.

Gólszerző: Farkas Zs. (3), Szkelnár K. (2), Gáspár M., Fehér V.

Jó: Farkas Zs., Vargáné, Gáspár M., Szklenár K., ill. Bérczesi E., Bárnai M.

Pusnik Zoltán: - Azt gondolom, hogy a nagyobb rutin döntötte el a mérkőzést a javunkra. Ugyan néhány gólunk szerencsés körülmények között született, ám játékban egyértelműen felülmúltuk ellenfelünket. Sőt, a helyzetek alapján akár nagyobb különbségű is lehetett volna a győzelmünk. Meglátásom szerint a játékvezetéssel nem volt semmi probléma, éppen ezért némileg érthetetlen számomra, hogy néhány játékosom miért tüzelte fel magát annyira az utolsó percekben.

Hornyák János: - A mérkőzésen a lányok megmutatták, hogy igenis tudnak futballozni és egymásért küzdeni. Ellenfelünk talált hét szerencsés gólt, véleményem szerint ekkora különbség nem volt a csapatok között. Amíg azonban a mi lövéseink után a kapufáról kifelé pattant a labda, addig a másik oldalon rendre befelé. Gratulálok csapatomnak a helytálláshoz! Gratulálnom kell ugyanakkor Farkas Zsanettnek is, aki nem csak együttese, hanem a mezőny legjobbja is volt, s nem csak frappáns góljaival, de sportszerű játékával is sok játékos számára utat mutatott.

A hozzászóláshoz regisztráció szükséges !