kép
· Futsal NB I: a 16. forduló (03.13-15.) részletes összefoglalója
2010. március 16. 17:14:30  nyomtatási kép  cikk küldése

Hét gólt és hazai sikert hozott a székesfehérvári rangadó, míg a Tolna a második játékrészben Szegeden fordította meg a meccset, a Miskolc pedig hozta a kötelezőt a Salgótarján ellen. Címszavakban így néz ki a futsal NB 16. fordulója.

Rangadót rendeztek - ezúttal - Székesfehérvárott, ahol az előző szezon arany- és ezüstérmese nézett farkasszemet egymással. A mérkőzés esélyese a veretlen házigazda volt, ráadásul az Univerzumban sérülése miatt nem tudott pályára lépni Gál Tímea (igaz, hogy személyesen jelen volt az összecsapáson és a lelátóról szorított társaiért) és ez nagy érvágás volt a vendégek számára.

Jól kezdett a Vesta, hiszen Belkó Éva már a 2. percben betalált Oláh Erika kapujába (1-0). Azt lehetett hinni, hogy a korán megszerzett előny nyugtatólag hat majd a hazaiakra, ám hiába játszottak némiképp mezőnyfölényben, nem tudták tovább növelni előnyüket a szervezetten futsalozó Univerzum ellen. Sőt, a csömöriek akár meg is fordíthatták volna az eredményt, hiszen igen sok ziccert dolgoztak ki, ám Vincze Anikón nem sikerült kifogniuk. Pontosabban: Vincze Anikó kifogott mindent, s ha viszont már rajta is túljutott a labda, akkor a kapufa segítette ki nem egy esetben a Vestát.

Nem volt véletlen a Tolna egyik legjobbjának, Varga Adélnak szünetbéli megjegyzése: ,,A helyzetek alapján akár négy-egyre is vezethetne az Univerzum..."

Hasonló véleményen volt a folyosón sétálgató Tóth Ferenc is, aki azért volt bosszús, mert ,,megbeszéltük, hogy Vincze Anikónak ne laposan rúgjunk kapura, mert ott szinte verhetetlen, hanem emeljük meg a labdát. Nem értem, a lányok miért nem tartják be az előre megbeszélteket..."

Aztán folytatódott a derbi. A 25. percben Pádár Anita megszerezte a Vesta második találatát, s bár az Univerzum nem adta fel, ahogy telt-múlt az idő, úgy látszott, a vendégek egyre távolabb kerülnek a pontszerzéstől. A 32. percben a felezővonalnál Dombai-Nagy Anett fordult le emberéről, egyedül tört kapura, s rá nem az a jellemző, hogy az ilyen ziccereket elpuskázza. Most sem durrantott mellé (3-0).

A 34. percben a meccs legszerencsétlenebb találatát szerezte a Vesta: Dombai-Nagy Anett lőtt kapura, a labda a kapufáról pattant vissza a mezőnybe, Ács Noémi pechére éppen róla került a hálóba, így öngóllal növelte előnyét a hazai gárda (4-0).

És ezzel még nem volt vége a gólfesztiválnak. Néhány másodperc múlva Pádár Anita megszerezte saját maga második, csapata ötödik találatát, majd egy önzetlen passz után Szabó Ildikóhoz került a labda, akinek a 39. percben már nem volt nehéz dolga a hálóba továbbítania azt (6-0).

A lefújás előtt nem sokkal került beállításra a 7-0-s végeredmény. A harcosan játszó Pádár Anita lőtte kapu elé a labdát, amely Szekér Anitáról vágódott a kapuba - ez volt a meccs a második öngólja.

Mindenképpen elgondolkodtató a játékvezetők hozzáállása. Az MLSZ adatbankos honlapján lévő jegyzőkönyv rosszul került kitöltésre, ugyanis nem azok vannak beírva a kezdőbe, akik valóban kezdtek, ráadásul a két egyértelmű öngólt is másnak könyvelték el. Figyelmetlenség, nemtörődömség! A játékvezetők, ha már egyszer pénzt kapnak tevékenységükért, akkor a hivatalos dolgokat nem ártana precízen archiválniuk.

Vesta-City Line K és 3S - UNIVERZUM 7-0 (1-0)

Székesfehérvár, Köfém-csarnok. Vezette: Nagy M., Nagy K. (Dala G.)

Vesta: Vincze A. - Belkó É., Szabó I., Pádár A., Dombai-Nagy A. Cserék: Sebestyén Gy., Garamvölgyi N., Schumi D., Máté A., Bogdán É. Edző: Várhidi Péter.

UNIVERZUM: Oláh E. - Ganczer H., Szekér A., E. Kovacseva, Ferenczi A. Cserék: Sipos H., Méry R., Bacsa A., Ács N. Edző: Tóth Ferenc.

Gólszerző: Pádár A. (2), Belkó É., Dombai-Nagy A., Szabó I., Ács N. (öngól), Szekér A. (öngól).

Jó: Vincze A., Szabó I., Pádár A., Dombai-Nagy A., Belkó É., ill. Oláh E., Ganczer H., E. Kovacseva, Ferenczi A.

Várhidi Péter: - Magabiztos kezdés után érthetetlenül elkezdtünk kapkodni és harminc percig a szerencsével sem álltunk hadilábon, hogy megúsztuk kapott gól nélkül, igaz, ehhez kellett Vincze Anikó remek teljesítménye is. A második gólunk után megnyugodtunk és már úgy játszottunk, mint a bajnokság nagy részében.

Tóth Ferenc: - Próbáltunk olyan taktikát választani, hogy esélyünk legyen a mérkőzés megnyerésére. Ezt az első félidőben sikerült megvalósítanunk, de a helyzeteinket sorra kihagytuk. A szünet után a Vesta második találatát követően lélekben és erőben is elfáradtunk, s ennek tudható be a vereségünk.

SZEGEDI AK-BOSZORKÁNYOK - TOLNA-MÖZS 2-4 (2-1)

Szeged. Vezette: Hegyesi G., Orosz K. (Wittmann S.)

SZEGED: Horváth M. - Baksa K., Hódi Zs., Horváth H., Vékes V. Cserék: Zimányi-Kovács A., Szolga J., Molnár Á., Siha M., Zsók F. Edző: Szél István.

TOLNA: Molnár E. - Hodován E., Kovács A., Varga A., Simon B. Cserék: Mausz R., Klézli Sz., Folk R., Baki E., Pfundtner V. Edző: Pálinkás János.

Gólszerző: Zimányi-kovács A., Molnár Á., ill. Simon B. (2), Kovács A., Hodován E.

Sárga lap: Kovács A., Baki E.

MISKOLCI SZABADIDŐKÖZPONT-VÉNUSZ - SKORPIÓ SE-1. FC GROUP SALGÓTARJÁN 5-3 (3-2)

Miskolc. Vezette: Kujbus L., Jakkel J. (Kassai A.)

MISKOLC: Kiss D. - Csepregi G., Kovács A., Váradi C., Garadnai E. Cserék: Szőke Zs., Ivanics A., Lengyel Zs., Balovics R., Katona B., Mikó V. Edző: Sárréti Géza.

Skorpió: Rusz Bianka - Tóth F., Farkas Zs., Gál V. Sz., Szklenár K. Cserék: Rezes B., H. Syc-Krivánová, Fehér V., Vukovics A., Hangonyi A., A. Galambová. Edző: Pusnik Zoltán.

Gólszerző: Csepregi G. (3), Kovács A., Garadnai E., ill. H. Syc-Krivánová, Gál V. Sz., Hangonyi A.

A Somafone-Kiskunfélegyháza szabadnapos volt.

(A bajnokság teljes eredménylistája, góllövőlistája és a tavaszi idény programja megtalálható honlapunkon.)

(Összeállította: B. Nagy Zoltán)

A hozzászóláshoz regisztráció szükséges !