kép

Döntetlen Izland ellen - csoportelsőként továbbjutott az U17-es válogatott

2013. augusztus 05. 10:00:00  nyomtatási kép  cikk küldése

Ami rendszeresen nem sikerült korábban az U17-es válogatottnak, az most végre összejött: továbbjutott a csoportjából! Igaz, ehhez kellett egy igen gyenge erősségű csoport és az, hogy az utánpótláskorú játékosok úgymond „beérjenek”.

U17-es női válogatottunk két fölényes győzelem után a csoport favoritjának számító Izland elleni mérkőzéssel zárta szereplését a moldovai Eb-selejtező tornán. Az első két meccsét az északi válogatott is megnyerte, vagyis a továbbjutás már mindkét fél számára zsebben volt, mégsem volt nevezhető tét nélkülinek az összecsapás, hiszen mindkét csapat csoportelsőként szeretett volna továbbjutni. Ehhez számunkra a döntetlen is elég lett volna, az első két kör után ugyanis jobb volt a gólkülönbségünk Izlandnál. A magyar válogatott végig a rá jellemző sokpasszos focit játszotta, míg az izlandiak a hosszan előrevágott labdákkal próbálták megjátszani két gyors támadójukat. A mieink taktikája már az első félidőben is hatékonyabbnak bizonyult, hiszen több helyzetet alakítottak ki ellenfelünknél, csak a befejezésekbe csúszott rendre hiba, így a szünetig nem született gól.

A második félidő 16. percében Kaján Zsanett szerezhette volna meg a vezetést, de az izlandi kapus védett, ellenfelünk pedig az ellentámadásból megszerezte a vezető találatot (0-1).

A 60. percben máris egyenlítettünk, Kaján Zsanett vitte le a labdát az alapvonalig a baloldalon, pontosan gurított vissza az érkező Vancsik Viktóriához, aki egy igazítás után, a becsúszó védők és a kapus fölött okosan a hálóba emelt (1-1).

Az utolsó húsz perc óriási izgalmakat hozott, az izlandiak a 63. percben visszaszerezték ugyan az előnyt (1-2), de a magyar játékosok hősiesen küzdöttek, nagyszerűen játszottak, és a 75. percben sikerült megszerezniük az egyenlítő találatot: az egész meccsen nagyszerűen játszó Krascsenics Petra kapott labdát a 16-os előterében, egy testcsellel becsapta védőjét, majd 16 méterről a hálóba lőtt (2-2).

A hajrában az északiak nem tudták megszerezni a győztes gólt, maradt a döntetlen, amely a magyar válogatott csoportgyőzelmét jelentette!

„Nagyon büszke vagyok a csapatra, izgalmas mérkőzésen, egy nálunk magasabban rangsorolt ellenféllel szemben sikerült csoportgyőzelmet érő döntetlent játszanunk - mondta a lefújás után az mlsz.hu-nak Lévay Andrea szövetségi edző. - Ellenfelünk hiába került kétszer is előnybe, a lányok egy percre sem adták fel, a szívük vitte őket előre, és a példás hozzáállás meghozta a gyümölcsét. Az első félidőben egy-két játékos még nem igazán találta a helyét, de így is nekünk volt több helyzetünk. Talán a fáradtság és az izgalom miatt nem sikerült ezeket kihasználni, de a szünet után egyenesbe kerültünk, és megéreztük, hogy ezt a meccset akár meg is nyerhetjük. A csapat minden tagja nagyon szeretett volna bizonyítani, és végül meg is mutatták, hogy maximális odaadással és rengeteg munkával még a legerősebb ellenféllel szemben is sikerülhet jó eredményt elérni.”

„Ezek a lányok hősök voltak most, legalább akkora hősök, mint Eger ostrománál a várvédő nők - fogalmazott Vágó Attila szakágvezető. - Egy nálunk sokkal magasabban rangsorolt ország válogatottja ellen, kétszer egyenlítve tudtunk pontot szerezni, úgy, hogy akár a győzelem is meglehetett volna. Minden elismerésem a csapaté és a szakmai stábé, biztos vagyok benne, hogy ezek a játékosok még sok örömet fognak szerezni nekünk. Most megmutattuk, hogy nem csak a kötelező győzelmeket tudjuk hozni, az eddigi legnehezebb ellenféllel szemben bizonyítottuk be, hogy igazi csapatként tudunk teljesíteni a pályán. Tehetségekben jól állunk, de folytatnunk kell a kemény munkát, hogy néhány év múlva ezek a lányok felnőtt szinten is hasonló sikereket érhessenek el.

Európa-bajnoki selejtező, 3. kör, Moldova

Magyarország - Izland 2-2 (0-0)

Magyarország: Prekovics Emese - Nagypál Fatima, Rozmis Gabriella, Horti Boglárka, Szabó Viktória - Vancsik Viktória, Krascsenics Petra - Szakonyi Emese (Grúber Brigitta, 70. p.), Krascsenics Csilla (Bokor Adrienn, a szünetben), Csányi Diána (Ferencz Kata, 54. p.) - Kaján Zsanett

Gólszerző: Vancsik Viktória a 60., Krascsenics Petra a 75., ill. Hafdis Erla Gunnarsdóttir az 56., Sigríður María Sigurdardóttir a 63. percben

(Forrás: mlsz.hu)

A hozzászóláshoz regisztráció szükséges !