kiemelt partnerek :   |  MLSZ.hu | foci24.com  |  nb1.hu |
· U-19: Vereség az első meccsen
2008. április 25. 14:00:00  nyomtatási kép  cikk küldése
Női U19-es válogatottunk csütörtökön vereséggel mutatkozott be az Eb-selejtezők romániai elitkörében. Markó Edina csapata 2-1-es félidő után 3-2-re alulmaradt a hazai gárdával szemben.

Együttesünk tagjai szerdán érkeztek meg Romániába. Az indulás nem volt izgalommentes, mert több játékos a női A-válogatott diósgyőri, Írország elleni meccséről érkezett a reptérre - kissé megkésve. Ráadásul két sérült (Szőcs Réka és Demeter Réka) helyett a veszprémi Németh Júlia és a pécsi Nagy Lilla személyében Markó Edina új játékosokat hívott meg, a két jegyet át is kellett írni - Eperjessy Szilvia a MALÉV munkatársa azonban mindenben segített a küldöttségnek.

Csapatunk a román szövetség edzőcentrumában szállt meg, s a házigazdák elleni meccset a bufteai stadionban játszotta.

A válogatott Papp Eszter - Pincze Gabriella, Borbély Otília, Tálosi Szabina, Tóth I Alexandra - Szuh Erika, Papp Dóra (Marsi Nikoletta a 60. percben), Csaba Orsolya (Szabó Anita a szünetben), Zágor Bernadett - Ferencsik Evelin (Krisztin Sára a 65. percben), Jakabfi Zsanett összeállításban szerepelt. A hazaiak a 11. percben tizenegyesből szereztek vezetést, Papp Eszter ütközött egy csatárral, a játékvezető büntetőt ítélt, amit Birtoiu értékesített is (1-0). A 29. percben egyenlítettünk, Papp Dóra közelről gurított a hálóba (1-1). Három perccel később egy szöglet után Ilinca fejelt a kapuba (2-1), s bár a románok két alkalommal is a gólvonalukról mentettek, ők kezdték előnyben a második félidőt. Az 59. percben ismét egyenlő lett az állás, Jakabfi Zsanett 10 méterről helyezett a hálóba (2-2), ám a 78. percben Costa egy 16 méteres lövésből beállította a végeredményt (3-2).

- Jobbak voltunk, több helyzetet alakítottunk ki, mint a román válogatott - nyilatkozta honlapunknak a mérkőzés után Markó Edina szövetségi edző. - Nyernünk kellett volna, de ilyen a futball, ők három helyzetből három gólt rúgtak, mi pedig sokkal többől csak kettőt. Ellenfeleink ráadásul évezték a hazai pálya minden előnyét is. Nem kesergünk, megpróbálunk a következő meccsen, Oroszország ellen javítani.

Csapatunk az oroszok ellen szombaton lép pályára, Németország korosztályos gárdájával pedig kedden mérkőzik meg.